Babakar u nadoknadi šokirao Inter

Fudbaleri Fiorentine savladali su Inter nakon preokreta 2:1, u posljednjoj utakmici 25. kola italijanske Serije A.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

"Viola" je tako prestigla Romu na trećem mjestu sa 49 bodova, dok je Inter ostao na petom mjestu sa četiri boda manje.

Gosti su poveli u 26. minutu preko Marsela Borozovića kome je asistirao Rodrigo Palasio i tu prednost su zadržali do odmora.

Domaći tim je u nastavku bacio sve karte za napad, što mu se na kraju isplatilo. Valero je u 60. minutu poravnao, a osam minuta prije kraja Inter je ostao sa desetoricom, pošto je crveni karton zaradio Teles.

U prvom minutu nadoknade, veliku pobjedu donio je Babakar, koji je ušao samo tri minuta prije toga.

U posljednjim trenucima i Fiorentina je ostala sa deset igrača, jer je direktan crveni karton dobio Zarate.