Sutjeska posljednji učesnik završnog turnira Kupa

Košarkaši nikšićke Sutjeske pridružili su se Budućnosti, Mornaru i Ibru na završnom turniru crnogorskog Kupa. Oni su posljednju kartu čekirali večeras u Ulcinju, gdje su istoimenog domaćina u četvrtfinalnom susretu savladali rezultatom75:84.

Domaćin je, motivisan činjenicom da igra protiv ABA ligaša, veoma snažno ušao u meč, što je donijelo rezultat jer je nakon prvih deset minuta semafor u Ulcinju pokazivao 23:18 u njegovu korist.

Nikšićani su se probudili u drugoj dionici i u 15. minutu napokon poveli (30:31), da bi parcijalom 14:4 u finišu prvog poluvremena na odmor pošli sa dvocifrenim viškom (35:45).

U nastavku su gosti kontantno održavali 10-ak poena razlike i na kraju su rezultatom 75:84 savladali žilave Ulcinjane.

Najbolji u timu Sutjeske bio je Šalić sa 17 poena i 8 skokova, a zapaženi su bili Spasojević sa 16, Čvorović sa 15, Popović sa 13  i Pavlićević sa 10 poena, kao i Pavić koji je uhvatio 12 lopti, uz 4 koša.

U ekipi Ulcinja blistao je Sarajlija sa 29 poena, a istakao se i Petković sa učinkom od 19 pogodaka i 5 skokova.