Drama u Skoplju, Budućnost ipak stigla do 21. pobjede u ABA ligi!

Košarkaši Budućnost Volija stigli su do 14. uzastopne ukupno 21. pobjede u ABA ligi - ''plavi'' su u uzbudljivoj završnici slavili u Skoplju protiv MZT-a 72:68 (15:25, 22:8, 17:20 i 18:15), čime su tri kola prije kraja stekli četiri pobjede viška u odnosu na Zvezdu i Cedevitu. Utakmicu je riješio Omar Kuk nevjerovatnom trojkom u posljednjem minutu, pa izabranici Luke Pavićevića sada čekaju četvrtopalsiranu ekipu Regionalnog takmičenja, a u konkurenciji su Zvezda (17 pobjeda), Cedevita (17) i Mega (16).

Dobro je Budućnost otvorila meč, vodila je 7:3, ali je onda domaćin preuzeo kontrolu pa je sredinom dionice bilo 14:7 za MZT. Nakon deset minuta Makedonci su vodili 25:15, a pauza je mnogo više prijala izabranicima Luke Pavićevića koji su u 15. minutu došli do 26:26. Preuzela je Budućnost kontrolu, Dragićević je ubacio pet poena pa se na odmor otišlo 33:37 za plave.

Međutim, domaćin se vrlo brzo vratio, pogodio je Ljubičić za 40:40, na sredini treće četvrtine bilo je 42:41 za MZT. Preko Šehovića i Subotića Budućnost je vratila prednost, uzvratio je i domaćin koji je imao 51:49, ali je trojkom Kuka crnogorski šampion pred posljednjih deset minuta stekao prednost od 54:53.

mztbuducn0802-2

U četvrtoj dionici, nakon tri minuta igre Mijatović je pogodio za vođstvo Makedonaca od 57:56, a dva minuta kasnije Stojanovski je pogodio trojku za 62:58. Tajm-aut je prijao našoj ekipi, brzo smo stigli do izjednačenja, a preko Dragićevića i do preokreta. Uslijedila je uzbudljiva završnica, dva minuta prije kraja bilo je 66:66. Drenovac pogađa za domaćina, Šehović je na drugoj strani ubacio jedno slobodno za 68:67. Stigla je trojka Kuka za 68:70, domaćin nije iskoristio svoj napad a konačan rezultat postavio je Šehović za 72:68.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Tadija Dragićević sa 17, dok su po 12 poena ubacili Suad Šehović i Aleks Marić. U ekipi iz Skoplja najbolji je bio Đorđe Drenovac sa 15 koševa. Budućnost Voli će u narednom kolu, 15. februara, ugostiti Igokeu.