Da su bili korektni, kaže ona, saopštili bi da je od 60 članova, njih 59 usaglašeno, kao i da je ponuda da jedan dio članova bude primjenjiv od 1. decembra integrisana sa prijedlogom da se već sjutradan od dana usvajanja ove Odluke izaberu novi Savjeti mjesnih zajednica u kojima bi participirali predstavnici svih političkih partija koje su zastupljene u gradskom Parlamentu i koje bi omogućile da se u domenu njihove nadležnosti realizuju parlamentarni izbori, bez sumnje da njihov rad kontroliše samo jedna partija.
Kako kaže, konstruktivno su ponudili objektivan rok da se bez političkih tenzija, nakon parlamentarnih izbora, izaberu Savjeti mjesnih zajednica od predstavnika građana, a da u međuvremenu sve partije budu zastupljene u njihov rad.
Ta ponuda, dodaje ona, ravnopravno je na stolu figurirala sa ponudom da izbori u mjesnim zajednicama otpočnu 1. aprila, što je prijedlog opozicije.
"Izražavamo žaljenje što naši politički oponenti opet nijesu shvatili da Savjeti mjesnih zajednica poslije izbora građana ne treba da budu politička tijela, već organi koji će afirmisati i ostvarivati potrebe građana“, istakla je Lakić.
Prema njenim riječima, nije korektno da se neobjektivno i nepecizno informiše javnost o učincima do kojih su zajedno došli, jer se, kako kaže, suštinski radi o istom cilju do kojeg je moguće doći na dva načina.
Zbog toga, ocjenjuje ona, najracionalnije Skupštini Glavnog grada uputiti usaglašenu odluku, a za jedino preostalo otvoreno pitanje, predložiti odbornicima dvije opcije da se o njima izjasne na plenumu.