Kilde najbrži u Garmiš Partenkirhenu

Norvežanin Aleksandar Amot Kilde pobjednik je spusta koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u Garmiš Partenkirhenu.

Kilde je do prvog trijumfa u Svjetskom kupu došao u vremenu minut, 55 sekundi i 28 stotinki.

To je njegovo drugo pobjedničko postolje, nakon što je sredinom decembra prošle godine u Val Gardeni bio treći u superveleslalomu.

Najbolji rezultat u Svjetskom kupu ostvario je i drugoplasirani Slovenac Boštjan Kline sa zaostatkom od 22 stotinke.

Švajcarac Beat Fojc bio je treći sa 24 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Italijan Kritof Inerhofer, peti je bio Francuz Adrien Teo, a šesti Italijan Mateo Marsalja.

Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je zbog povrede završio sezonu, prvi je u poretku spusta sa 436 bodova.

Fil je drugi sa 315, a treći Teo sa 269 bodova.

Austrijanac Marsel Hiršer vodeći je u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 969 bodova.

Svindal je drugi sa 916, a treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 871 bodom.