Tenis

AO: Raonić preko Troickog do četvrtog kola

Viktor Troicki završio je učešće na Australijan Openu u trećem kolu porazom od Miloša Raonića u tri seta – 6:2, 6:3, 6:4.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Srbina i Kanađanina, a momak rođen u Podgorici je bez većih problema zabilježio svoj treći trijumf za 105 minuta tenisa.

Najuzbudljivije bio je u trećem setu, koji je Viktor otvorio sa tri osvojena gema u nizu, ali nije uspio da izdrži do kraja. Raonić je odgovorio sa dva brejk i četiri osvojena gema u nizu za plasman među šesnaest najboljih.

Takođe, bilo je evidentno da Viktora polako stiže umor poslije osvojene titule u Sidneju, kao i teškog meča sa Danijelom Munjosom de la Navom u prvom kolu. S druge strane, Raonić, koji je meč završio sa 34 vinera (13 aseva), igraće za plasman u četvrtinu finala protiv Stana Vavrinke iz Švajcarske.