BL: Levandovski donio pobjedu Bajernu

Fudbaleri Bajerna pobijedili su HSV na gostovanju sa 2:1 u prvom meču Bundeslige poslije zimske pauze.

Pobjedu Bavrcima donio je Levandovski golovima u 37. minutu sa penala i 61. Alonso je postigao autogol u 53. minutu. Ekipa Pepa Gvardiola ostvarila je 16. pobjedu u sezoni, a timu iz Hambruga ovo je osmi poraz.

U 37. minutu golman Hamburgera sapleo je Milera u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na bijelu tačku, sa koje Poljak postiže gol. Poslije slobodnog udarca u 53. minutu, lopta je došla pred gol Bajerna sa oko 30 metara, a španski fudbaler je prosljeđuje u svoju mrežu.

Ipak, grešku svog saigrača Levandovski ispravlja u 61. minutu. Poslije ubacivanja sa desne strane, Alkantara glavom unazad dodaje ka Mileru, on je grudima spušta sebi i šutira sa 17 metara, loptu je na tom putu zakačio mrežu i olakšao put do gola.