Tenis

AUSTRALIAN OPEN: Đoković u osmini finala

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena, pošto je savladao Andreasa Sepija rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 (8-6).

Đoković je u ovom meču prikazao dva različita lica – odigrao je fantastičan prvi set koji je trajao samo 25 minuta, ali je onda uslijedio pad i mučenje u nastavku. Bekhend mu nije funkcionisao, baš kao i ritern, dok je sa druge strane imao veoma raspoloženog protivnika.

Sepi je odlično servirao i iz bekhenda pogađao mnogo vinera. Razvio je obrazac koji je uspijevao tokom čitavog meča – nekoliko bekhend dijagonala u nizu kako bi se otvorio, a onda paralela kojom je završavao poen.

Međutim, u najvažnijim trnenucima Srbin je bio koncentrisan i ostvario 11. pobjedu u isto toliko međusobnih duela sa Italijanom. Novak će u sljedećem kolu igrati protiv Žila Simona koji je u tri seta izbacio Federika Delbonisa.