Vaterpolo

FENOMENALNE AJKULE! Crna Gora razbila Italiju za 1/2 finale EP!!!

VELIKA POBJEDA VATERPOLISTA CRNE GORE!!! ''AJKULE'' SU U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA U BEOGRADU!!! Janović i drugovi očitali su lekciju velesili Italiji, bili su jači i od sudijskog tandema Izrael-Rumunija i na kraju slavili ubjedljivo 10:7!

Crna Gora je odlučujuću prednost stekla u trećoj četvrtini, povela je 8:5, a već početkom nastavka razliku je uvećala na četiri gola. Uz veliku pomoć sudija Italijani su na pet minuta do kraja uspjeli da priđu na 9:7, ali ''ajkule'' nijesu stale, nastavile su sa odličnom igrom u odbrani, a kada je Janović pogodio na dva ipo minuta do isteka za plus tri, pobjednik je bio riješ. Velika partija izabranika Vladimira Gojkovića, koji su se sjajnim izdanjem protiv azura ponovo vratili u sami vrh svjetskog vaterpola. Crna Gora će u polufinalu u četvrtak od 20 i 15 igrati sa Mađarskom koja je bila bolja od Hrvatske 8:5.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Nikola Janović sa četiri, po dva gola postigli su Aleksandar Radović i Darko Brguljan, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Antonio Petović i Predrag Jokić. U italijanskoj selekciji najbolji je bio Frančeso Di Fulvio sa dva, dok su sa po golom meč završili Pjetro Filjoli, Mihael Aleksandar Bodegas, Kristijan Prešuti, Stefano Longo i Mateo Aikardi.

Plasman u među četiri najbolja tima na šampionatu juče su izborili Srbija i Grčka.

CRNA GORA – ITALIJA 10:7 (3:2, 1:0, 4:3, 0:0)

Sudije: Matan Švarc (Izrael), Adrijan Aleksandresku (Rumunija)

Igrač više: Crna Gora 8 (5), Italija 17 (5), Peterci: Crna Gora 1 (1), Italija 1 (1)

CRNA GORA: Šćepanović (8 odbrana), Draško Brguljan, Pasković, Petrović 1, Darko Brguljan 2, Radović 2, Mlađan Janović, Nikola Janović 4, Ivović, Mišić, Vukčević, Jokić 1, Lazović. Selektor Vladimir Gojković.

ITALIJA: Tempesti (5 odbrana), Di Fulvio 2, Đito, Filjoli 1, Đorđeti, Bodegas 1, Đakopo, Galo, Prešuti 1, Luongo 1, Aikardi 1, Baraldi, Del Lungo. Selektor Alesandro Kampanja.