Neočekivan poraz Sutjeske od Igokee u Nikšiću

Košarkaši Sutjeske pretpjeli su veoma bolan poraz u 20. kolu ABA lige od direktnog konkurenta za opstanak, ekipe Igokee, rezultatom 72:83.

Igokea je bolje počela i povela 2:6 (sve poene za goste postigao Crnogorac Komatina). Timu iz Aleksandrovca je pogotkom iza linije 6,75m odgovorio Vranješ (5:6), ali su dvije uzastopne trojke gostiju, Radivojevića i bivšeg krila Teoda Šibalića, prinudile trenera Dubljevića da zatraži tajm-aut.

Nakon minuta odmora, Igokea je preko Katnića zaključila seriju 8:0 (5:14), a u narednom napadu Pavlićević je polaganjem prekinuo post Sutjeske (7:14).

Međutim, Nikšićani u ofanzivi nikako nisu uspijevali da pronađu ritam koji ih je krasio protiv Partizana i MZT-a, a ''curilo'' je i u odbrani, pa su gosti preko raspoloženog Katnića (u posljednja tri meča u ABA ligi postigao 0 poena, večeras 9 samo u prvoj četvrtini!) stigli do čak 16 poena viška (11:27).

Nalet Igokee prekinuo je Vranješ sa linije penala (13:27), a distanca od 14 poena ostala je i na kraju prvog kvartala (15:29).

Na startu druge četvrtine konačno je proradio Raš i sa dvije uzastopne trojke sveo minus svog tima na jednocifren (21:29), a potom, poslije koša Pešakovića, novim dalekometnim hicem i na samo 7 poena (24:31).

U narednih par minuta Sutjeska je pokušavala da dodatno smanji zaostatak, ali je Igokeu na sigurnoj razdaljini održavao sjajni Pešaković, nakon čijeg 15. poena je Dubljević ponovo reagovao tajm-autom u 16. minutu, pri rezultatu 29:38.

Do odmora je Sutjeska poslije trojke Koraća uspjela da dođe do -6 (34:40), a potom je Buker sa linije bacanja zaključio prvo poluvrijeme (34:42).

Najefikasniji u prvih 20 minuta u redovima Nikšićana bio je Raš sa 9 poena, a na drugoj strani Pešaković sa 15.

Raš je i u prvom napadu nastavka meča pogodio trojku (37:42), ali je Igokea odgovorila serijom 5:0 za novo dvocifreno vođstvo (37:47).

To je bila samo uvertira Igokee, koja je nastavila sa sjanom igrom i u 19. minutu stigla do čak 23 poena prednosti (41:64)!

Sutjeska je u posljednjem minutu serijom 6:0 donekle pojačala nadu da može do preokreta u posljednjoj dionici (47:64).

Gosti iz Aleksandrovca održavali visoko vođstvo do sredine treće dionice, a onda je prvo Pavlićević pogodio trojku, prije nego što je uslijedio ''one man show'' Briona Raša.

Sutjeskin Amerikanac je prvo pogodio trojku iz ćoška, a potom još jednu, uz faul, za -12, 4 minuta prije kraja (60:72).

U haotičnom finišu Nikšićani su imali -10 (64:74) i šansu da trojkom Raša priđu na svega 7 poena zaostatka, ali je Amerikanac promašio i tada je postalo jasno da od preokreta neće biti ništa. Do kraja susreta Igokea je uvećala razliku za poen i slavila 72:83.

Najefikasniji u Sutjesci bio je Raš sa 20 poena, 11 ih je dodao Albijanić, a po 10 Spasojević i Pavlićević.Najbolji u Igokei bio je Pešaković sa 21 poenom, a izvanredan je bio naš Miloš Komatina, koji ih je postigao 18, uz 8 skokova.