ABA: Zvezda uz oscilacije do pobjede u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde nijesu dozvolili iznenađenje u Ljubljani i pobjedom protiv Olimpije 77:69 u 19. kolu ABA lige nastavili su trku sa Cedevitom za poziciju broj dva pred plej-of.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Ekipi trenera Dejana Radonjića ovo je bio 14. trijumfa u regionalnom takmičenju, dok su "zmajčeki" upisali 12 poraz.

Olimpija je dobro počela utakmicu i imala je prednost, maksimalno + 7, sve do samog finiša druge četvrtine, kada su Beograđani dodali gas.

Od 33:29 u 17. minutu za Olimpiju, crveno-bijeli su do odlaska na odmor, zahvaljujući Mileru, Kinsiju i Cirbesu, serijom 11:3 na poluvrijeme otišli sa 4 poena viška (40:36).

Posrnuli slovenački velikan se dobro držao sve do 28. minuta, odnosno rezultata 51:54. Tada su sve u svoje ruke preuzeli Marko Gudurić sa 7 (dvije trojke) i Kvinsi Miler sa 5 poena i serijom 12:0 prvak Srbije i ABA lige je otišao na velikih 66:51.

Kada su gosti u 36. minutu poveli sa 71:55 svi u dvorani "Stožice" su pomislili da je meč riješen, ali ne i igrači Olimpije. "Zmajčeki" su napravili seriju 12:0 i poslije samo dva minuta na semaforu je pisalo 67:71.

Ipak, nova trojka Milera na nešto više od minut prije kraja utakmice otklonila je sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Miler sa 25 (9-4 za tri, 8 skokova), Cirbes sa 15 , Kinsi sa 9, Gudurić 7, a Micić 5 poena, uz 6 asistencija. Kod domaćina Lešić je upisao 16, Zagorac 11, a Rajt 8 poena.

U posljednjem meču 19. kola u 21 čas sastaju se Igokea i Mega Leks.

Tabela

Budućnost 17-2, Cedevita 15-4, Crvena zvezda 14-5, Mega Leks 12-6, MZT 8-11, Cibona 8-11, Krka 8-11, Metalac 8-11, Zadar 8-11, Partizan 7-12, Sutjeska 7-12, Olimpija 7.12, Tajfun 7-12, Igokea 6-12.