Rukomet

LIGA ŠAMPIONA: Poraz Budućnosti u Đeru

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Đeru od istoimenog Mađarskog tima 22:20 (13:11), u utakmici prvog kola Glavne runde Lige šampiona.

To je prvi poraz podgoričkog tima u Ligi šampiona nakon 20 mjeseci.

Đer se večeraašnjim trijumfom izjednačio na čelu tabele sa zvaničnim evropskim prvakom.

Najtrofejniji crnogorski klub poveo je 2:0, a još dva puta imao je minimalnu prednost (3:2 i 4:3).

Đer je preokrenuo na 6:4, a vodio i 10:7, ali je Budućnost sa tri uzastopna pogotka uspjela da izjednači, posljednji put u 26. minutu (10:10).

Domaćin je do poluvremena poveo 13:11, prednost je sa dva pogotka početkom nastavka uvećao na četiri (15:11), a u 48. minutu na pet golova (19:14) i praktično već tada riješio pitanje pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Lin Suland sa šest, dok su po golmanje ostigle Nike Grot i Hajdi Loke.

U ekipi Budućnosti najbolje su bile Katarina Bulatović i Kristina Neagu sa početiri gola.

Budućnost će u drugom kolu, 17. januara, ugostiti Vardar.