Fudbaleri Barselone i Espanjola odigrali su izuzetno buran duel osmine finala Kupa Kralja. Barselona je pobijedila sa 4:1 i tako stekla ozbiljnu prednost pred revanš koji se igra za neđelju dana.

Dva gola Lionela Mesija (spektakularan je bio drugi, koji je dao iz slobodnog udarca) i jedan Đerara Pike na asistenciju Argentinca  poništili su početnu prednost protivnika koji je poveo u 9. minutu preko Felipea Kaiseda.

Barsa je posljednjih 15 minuta igrala sa dva igrača više, a konačan rezultat je postavio Nejmar, takođe na pas Mesija. Duel gradskih rivala pamtiće se i po debiju dva ljetošnja pojačanja "blaugrane" Arde Turana i Aleiša Vidala. Turčin je bio na terenu do 68. minuta, doke je Vidal ušao minut ranije. Espanjol je meč završio sa dva igrača manje.

Atletiko je remizirao u Valjekasu protiv Raja (1:1), a naš defanzivac Stefan Savić je bio na terenu 90 minuta. Naćo Martines je u 35. minutu pogodio za "pčeliice", a konačan rezultat je postavio Saul Niges 67.