Odlične partije Komatine i Bakića u porazima Igokee i Metalca

Ekipe Metalca i Igokee poraženi su od direktnih rivala u borbi za opstanak u 18. kolu ABA lige i pored odličnih partija crnogorskih košarkaša Borisa Bakića i Miloša Komatine.

Izuzetna rola Bakića u četvrtoj četvrtini nije bila dovoljna Valjevčanima da u penal završnici savladaju Cibonu u Zagrebu (77:73). Naš bek je u posljednjih 10 minuta ubacio 7 od ukupno 10 poena, ali su ''cibosi'' ipak uspjeli da odbrane domaći teren i upišu važne bodove. U srpskom timu nije bilo novog pojačanja Milutina Đukanovića, čiji se debi očekuje u narednom kolu protiv Krke.

Igokea je na svom parketu ubjedljivo poražena od MZT-a (70:86), a za to je ponajmanje kriv Beranac Miloš Komatina, koji je zabilježio 16 poena, 9 skokova i 3 asistencije (indeks 20).

Mega Leks je demolirala Zadar 87:61 i učvrstila se na četvrtoj poziciji, pa su Nikolić i Ivanović mogli da uzmu ''dan odmora''.

Nikolić je upisao 6 poena, 4 skoka i 3 ukradene lopte, dok je Ivanović postigao 5 poena i 4 puta asistirao.