ABA: Cedevita razbila Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Cedevite ostvarili su sigurnu pobjedu protiv Cibone, u hrvatskom derbiju kojim je otvoreno 16. kolo ABA lige.

Cedevita je na krilima sjajnog Mira Bilana slavila rezultatom 81:69, a meč je bio riješen već poslije prvih deset minuta, kada je na semaforu hale ’Dražen Petrović’ pisalo 12:27. Na poluvremenu je bilo i 19 razlike, Cibona se malo trgla u nastavku, ali je to bilo dovoljno samo da se spriječi potpuni debakl.

Bilan je dominirao u Zagrebu – na poluvremenu je imao indeks 29, da bi meč završio sa 25 poena (11-13 za dva, 3-3 penali), 7 skokova i asistenciju. To mu je donijelo 35 indeksnih poena, pa će vjerovatno i treće kolo zaredom biti najkorisniji igrač ABA lige. Njega su pratili Luka Babić sa 13, odnosno Marko Arapović sa 11 poena.

S druge strane, u ekipi Cibone nije bilo mnogo raspoloženih igrača – najefikasniji je bio Žižić sa 13 poena, dok su po 10 dodali Zubac i Florens. Poslije ovog trijumfa Cedevita se popela na čelo tabele ABA lige sa skorom 13-3 (Budućnost ima meča manje i gostuje Mega Leksu), a Cibona je ostala u sredini sa šest trijumfa i 10 poraza.