Ubjedljiv poraz rukometašica za kraj SP

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nastup na Svjetskom prvenstvu u Danskoj završila je na osmom mjestu.

Crnogorske rukometašice poražene su danas u Herningu, u meču za sedmo mjesto, od Francuske 34:23 (20:13).

Izabranice selektora Dragana Adžića plasmanom u četvrtfinale ostvarile su najveći uspjeh na šampionatima svijeta i obezbijedile plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Rio De Žaneiru.

Nastup su završile sa pet pobjeda, tri poraza i remijem.

Šampionat su otvorile remijem sa Srbijom (28:28), nakon čega su uslijedile pobjede protiv Japana (29:23), Mađarske (32:15), Tunisa (37:26), Danske 23:21 i Angole u osmini finala (38:28).

Uslijedili su porazi od Norveške u četvrtfinalu 26:25 i Danske 28:20 i Francuske u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

Francuska je danas nadigrala oslabljenog rivala, u 24. minutu stekla je prednost od osam golova (18:10), razliku je u 34. iznosila devet (23:14), u 41. deset golova (27:17), a na kraju 11 golova.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bilsu su Siraba Dembele i Kamila Aiglo sa po sedam golova.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Jovanka Radičević sa sedam, Katarina Bulatović je postigla šest, a gol manje Đurđina Jauković.

U meču za peto mjesto, u 12 sati i 15 minuta, sastaće se Danska i Rusija.

Finale je na programu u 17 sati i 15 minuta, dok će osvajača bronzane medalje odlučiti duel Rumunije i Poljske (14.45).