ABA: Nikolić i Ivanović srušili Partizan u Pioniru

Košarkaši Mega Leksa pobijedili su Partizan u Pioniru sa 85:78, u utakmici 15. kola regionalne ABA lige.

Tim Dejana Milojevića je pred 5.500 gledalaca do pobjede stigao velikim preokretom u posljednjih 15 minuta utakmice.

Partizan je u 26. minutu vodio sa 55:37, imao je praktično dobijen meč, ali gosti nisu odustajali i uspjeli su da dođu do velikog preokreta nevjerovatnom serijom 31-8 i naprave veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Danilo Nikolić je meč završio sa 19 poena i 5 skokova, sjajan je bio Aleksandar Aranitović sa 15 poena i 7 skokova, Jaramaz je ubacio 13 poena uz 7 skokova, a Ivanović je imao 12 poena i 9 asistencija. U ekipi Partizana Kevin Džons je blistao sa 21 poenom i 15 skokova. Mega sada na četvrtom mjestu na tabeli ima skor 10-5, dok je tim Petra Božića pretrpio deveti poraz u sezoni.