Žiru i Ramzi za prvo mjesto Arsenala

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Aston Vilu na Vila Parku sa 2:0 u 16. kolu engleske Premijer lige. Pobjedu "tobdžijama" donijeli su Žiru sa penala u osmom minutu, i Razmi pola sata kasnije.

Arsenal je prekinuo seriju od tri meča bez pobjede i popeo se na čelo tabele sa 33 boda, jednim više od Mančester Sitija i Lestera, koji meč sa Čelsijem igra u poneđeljak.

Arsenal je poveo sa penala već u osmom minutu, jer je u kaznenom prostoru sa leđa oboren Volkot, a Žiru postiže pogodak sa bijele tačke. To je 50. pogodak Francuza u Premijer ligi. On se tako u „klubu 50“ pridružio Tjeriju Anriju, Robertu Piresu, Denisu Bergkampu, Janu Rajtu, Robinu van Persiju i Tiju Volkotu.

Prednost je duplirana pola sata kasnije. Sjajan kontranapad Arsenala, Ramzi zaustavlja napad Aston Vile, dodaje ka Žiruu koji šalje loptu Ezilu. Njemac kombinuje sa Volkotom, mogao je da šutira, ali dodaje ka Ramziju koji postigže gol. Ezil je zabilježio 13. asistenciju ove sezone.