Hodžić i Dulović zlatni, Cvijoviću bronzana medalja

Crnogorski juniori Mario Hodžić i Nenad Dulović osvojili su zlatne, a Luka Cvijović bronzanu medalju drugog dana Balkanskog prvenstva u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u Dubrovniku.

Hodžić je u finalnom meču meču kategorije do 68 kilograma pobijedio Bosanca Mensura Đozića 4:2.

Dulović je u finalnom meču kategorije do 55 kilograma bio bolji od Rumuna Vlada Pamfila 2:1.

Cvijović je do bronzanog odličja u kategoriji do 61 kilogram došao pobjedom protiv Makedonca Konstantina Vasileskog 1:0.

Crnogorski karatisti nakon dva takmičarska dana osvojili su devet medalja, tri zlatne, jednu srebrnu i pet bronzanih.

Zlatnu medalju juče je osvojila mlađa seniorka Anja Jović u borbama, u kategoriji do 50 kilograma.

Srebrna medalja pripala je kadetkinji Ivani Bujković u katama.

Bronzane medalje u katama osvojili kadetkinja Aleksandra Mijović, junior Vladimir Mijač i mlađi senior Srđan Vuković.

U borbama bronazna je bila juniorka Ksenija Rajović (preko 59 kilograma).