Protokol

Milić – Gricaj: Potrebno ostvariti otvoren i iskren politički dijalog

Predsjednik Socijalističke narodne partije Crne Gore Srđan Milić, razgovarao je danas u Podgorici sa novoimenovanim ambasadorom Ruske Federacije u Crnoj Gori Sergejom Nikolajevičem Gricajem. Razgovoru su prisustvovali Vladimir Gurko, zamjenik ambasadora, i potpredsjednici SNP-a Danijela Pavićević i Veselin Bakić, saopšteno je iz SNP-a.
Milić – Gricaj: Potrebno ostvariti otvoren i iskren politički dijalog
Portal AnalitikaIzvor

Na početku sastanka predsjednik Milić je poželio ambasadoru Gricaju dobrodošlicu u sjedište SNP-a, uz ocjenu da i današnji susret predstavlja nastavak dobre saradnje i kontinuiranog političkog dijaloga SNP i diplomatskih predstavnika Ruske Federacije.

Tema sastanka je bila aktuelna ekonomsko-politička situacija u Crnoj Gori i regionu.

Sagovornici su razmijenili mišljenja o svim dešavanjima koja su obilježila političku scenu naše zemlje u proteklom periodu, uključujući upućenu pozivnicu Crnoj Gori za NATO. Naglašena je važnost dodatnih napora na prevazilaženju evidentnih problema, kao i unapređenju i jačanju odnosa između Rusije i Crne Gore.

Tokom razgovora predsjednik Milić je istakao pitanje ekonomskih odnosa Rusije i Crne Gore u ovom trenutku, koje karakteriše drastičan pad robne razmjene, posebno ako se ima u vidu činjenica da je izvoz proizvoda iz Crne Gore u Rusiju za prvo polugodište skoro prepolovljen.

Predsjednik SNP je podsjetio da je predhodnih godina Rusija bila prva na listi najvećih investitora u Crnu Goru. Zatim turistički pokazatelji govore da je Crnu Goru godišnje posjećivalo oko trista hiljada ruskih turista.

Bez obzira na probleme koji postoje u politićkim odnosima dvije zemlje, potrebno je ostvariti otvoren i iskren politički dijalog u cilju sveobuhvatnog razumijevanja, posebno na nivou političko parlamentarnih predstavnika dvije zemlje, ocijenio je predsjednik Milić.

Predsjednik Milić je upoznao ambasadora Gricaja i sa radom Radne grupe parlamentarnog dijaloga za pripremu fer i slobodnih izbora, istakavši da je dijalog u Parlamentu neophodan, ali se jasno moraju definisati obaveze svih učesnika, kako bi se našla rješenja za očiglednu parlamentarnu, ustavnu  i institucionalnu krizu u Crnoj Gori.

Portal Analitika