DRAMA u ''Morači'', Budućnost nakon produžetka jedva savladala Sutjesku!

Fenomenalan meč u ''Morači'' odigrali su Budućnost Voli i Sutjeska, na kraju nakon produžetka i dramatične završnice radovali su se domaći igrači i tako jedva spriječili Nikšićane da im nanesu prvi poraz na domaćem terenu, 89:87 (23:15, 23:24, 19:31, 13:8, 11:9) . Luka Pavićević je debitovao pobjedom za Budućnost, Podgoričani su stigli do desete pobjede i tako ponovo preuzeli vrh tabele ABA lige. Odlična partija ekipe Dušana Dubljevića, koja ipak nije uspjela da priredi ogromno iznenađenje, te je tako upisala deveti poraz.

Budućnost je meč otvorila serijom 5:0, ta razlika je bila i na sredini dionice 11:6, da bi Šehović trojkom uvećao na +10. Gosti su poenima Pavlićevića uspjeli da smanje do kraja četvrtine na 23:15.

Nikšićani su serijom 8:0 na startu druge dionice prišli Podgoričanima na 25:23, koji su jako brzo uzvratili istom mjerom, da bi nakom 15 minuta igre Rikić pogodio za 37:25. Bilo je i 40:27, da bi ekipa Dušana Dubljevića preko Vranješa prišla na 41:39 na dva minuta do kraja. No, uslijedila je tehnička greška gostiju i to koriste ''plavi'' da na odmor odu sa 46:39.

buducnostsutjeska29-11-1

Odličan meč u ''Morači'' dva tima, imala je Budućnost i osam poena prednosti, ali je Sutjeska opet uspjela da priđe i to trojkom Vraneša na 55:53 na tačno pet minuta do kraja treće dionice. Popović je trojkom donio prvo vođstvo gostima za 55:57. Seriju Sutjeske prekinuo je Šehović trojkom da smanji na 60:61 na tri minuta do kraja dionice. Igrao se koš za koš, a nakon 30 minuta tim iz Nikšića je imao prednost od 65:70.

buducnostsutjeska29-11-2

Nakon dva minuta igre u posljednjoj dionici bilo je neriješeno 70:70, a na nešto manje od pet minuta do kraja gosti su vodili 70:74. Odmah je pogodio trojku Omar Kuk, a Sead Šehović nakon ukradene lopte preokrenuo na 75:74. Spasojević je na dva ipo minuta do kraja pogodio trojku za 75:78, ali uzvraća i Suad Šehović za izjednačenje, a posljednji minut donio je pravu dramu. Popović je za Sutjesku promašio trojku, isto to je uradio i Dragićević, i posljednji napad imali su gosti. Vranješ je promašio, ali i Subotić, pa se otišlo u dodatnih pet minuta.

buducnostsutjeska29-11-3

Albijanić je zakucavanjem otvorio produžetak, Kuk je promašio trojku, a onda i braća Šehović, al zato pogađa Aleksa Popović na tri ipo minuta do kraja za 78:83. Dragićević je pogodio jedno slobodno, Pavićević je na drugoj strani promašio trojku, da bi Subotić sa slobodnih smanjio na 81:83. Nijesu realizovali gosti ni naredni napad, kod domaćina Subotić je sa slobodnih ponovo bio precizan za zjednačenje 83:83, na dva ipo minuta do kraja.  Rikić je pogodio oba slobodna za 85:83, ali pogodio je Pavićević trojku za novo vođstvo gostiju. Uzvratio je i Rikić i na minut do kraja bilo je 87:86 za Podgoričane. Odbranili su se domaći, ali promašili i napad, da bi Žižić na tri sekunde do kraja promašio trojku. Fauliran je Kuk koji je pogodio oba slobodna za 89:86. Na drugoj strani Pavlićević pogađa jedno slobodno, na kraju konačnih 89:87.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bila je Tadija Dragićević sa 21, Bojan Subotić je ubacio 17, a Sead Šehović 14 poena. Dvocifren učinak imali su i Robert Rikić sa 13 i Suad Šehović sa 12 koševa. U nikšićkom timu najbolji su bili Draško Albijanić i Nemanja Vranješ sa po 17, dok je Nikola Pavlićević meč završio sa 15 poena.

Budućnost Voli će u subotu biti gost Cibone, dok će Sutjeska dan ranije ugostiti Zadar.