LŠ: Remi Astane i Benfike

Fudbaleri Astane bili su blizu prve pobjede u Ligi šampiona, ali je Benfika došla do remija 2:2 na gostovanju u petom C grupe.

Za vođstvo Astane pobrinuo se Tvumasi odličnim udarcem glavom na centaršut sa lijeve strane, da bi Aničić udvostručio prednost spretnom reakcijom poslije prekida sa istog boka.

Ipak, Benfika se prije kraja poluvremena vratila u igru, a bod je odnijela zahvaljujući dvostrukom strijelcu Raulu Himenezu. Najprije je u 40. minutu prepolovio zaostatak zakucavši loptu glavom pod prečku, a u 72. je postavio konačnih 2:2 poslije loše reakcije domaće odbrane. Astana je ostala neporažena na svom terenu (tri remija), ali je ostala i bez šanse da prođe u osminu finala ka kojoj grabi portugalski tim.