Švajnštajger spasao Junajted u nadoknadi

Mančester Junajted savladao je Votford 2:1, golom u nadoknadi vremena nagostovanju na Vikaridž roudu.

"Crveni đavoli" su bez klasičnog napadača slavili pogotkom Bastijana Švajnštajgera u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Junajted je nadigrao domaćina, kontrolisao meč od početka, te poveo sjajnim prvencem Memfisa Depaja u 11. minutu. Ipak, tri minuta prije kraja Markos Roho je povlačio rivla za dres u svom kaznenom, a Troj Dinej je izjednačio iz penala.

Velikan iz Mančestera je bar na nekoliko sati preuzeo prvo mjesto u Premijer ligi sa 27 bodova, poslije druge uzastopne pobjede. Junajted ima bod više od gradskog rivala Sitija, koji od 18:30 dočekuje Liverpul u derbiju kola, te Arsenala, koji od 16h gostuje Vest Bromvič Albionu u Birmingemu.