“Kreatori 'rata za mir' čak 20 mirnodopskih godina nijesu uspjeli da toj renomiranoj instituciji do kraja unište međunarodni ugled i dođu joj glave. U četvrtak su, izgleda, u tome konačno uspjeli”, naveo je u saopštenju predsjednik URA-e Herceg Novi, Milorad Đurović.
On je dodao da je Institut prodat za deset miliona EUR, odnosno “mrvicu” njegove stvarne vrijednosti.
Đurović je kazao da je odlukao prodaji smještena u “orkestriranu mutljavinu kontroverzi” oko pozivnice za članstvo u NATO, istrage “poslovnih” poteza budvanskih, barskih i drugih funkcionera Demokratske partije socijalista (DPS) i Socijaldemokratske partije (SDP) i simulacije poništenja ugovora o privatizaciji bolnice Meljine.
“Stratezi uništenja crnogorske privrede i sopstvenog bogaćenja i dalje računaju na podršku onih koje potkupljuju sa 50 ili 50 miliona naših EUR, nekom građevinskom dozvolom, ne slanjem inspekcija, diplomatskim namještenjem, kreditima, opraštanjem poreza, komisijama i odborima”, rekao je Đurović.
On je naveo da, pošto decenijama svjesno ne rješavaju komunalne i druge probleme Instituta, možda je došlo vrijeme da se, o trošku građana, poslije 20 godina uklone barake Energoprojekta, parkirane mašine, građevinski šut i slični otpadi decenijama deponovani u okruženju Instituta.
“Možda sada Igaljani umjesto parka Titove vile dobiju prskalice i zelenu travu oko vila International Wellness group (IWG), kojoj jeprodat Institut, i izdrže desetogodišnju gradnju, prekid norveškog i drugih programa, prazne ulice, butike, restorane”, kazao je Đurović.
On je pitao da li to možda znači da će im fondovi pomoći da prekvalifikuju doktore i fizioterapeute u građevince, a da Igalo dobije savremeni sistem prečišćavanja otpadnih voda.
“Crna Gora, istovremeno, postaje na svakom metru svoje površine politički, vlasnički i katastarski sve upitnija. No, možda i tome dođe kraj na narednim izborima”, zaključio je Đurović.