LŠ: Rutinska pobjeda Budućnosti na kraju grupne faze

Rukometašice Budućnosti sa pet pobjeda i remijem osvojile su prvo mjesto u grupi i u glavnu rundu Lige šampiona prenose sedam od mogućih osam bodova – izabranice Dragana Adžića u posljednjem kolu grupe D, u Sportskom centru ”Morača” savladale su MKS Selgros Lublin 29:25 (12:13). U duelu u kojem trener Adžić zbog povreda nije mogao da računa na Draganu Cvijić i Majdu Mehmedović, dok je kapiten Radmila Petrović pauzirala zbog upale grla, evidentno je bilo da aktuelnim šampionkama Evrope nedostaje motiva jer nije bilo rezultatskog značaja, a nakon minimalnog vođstva poljskog predstavnika na poluvremenu, u nastavku se vidjelo kolika je razlika u kvalitetu između dva tima.

Budućnost je rutinski došla do pete pobjede u elitnom klupskom takmičenju, a od januara je očekuju okršaji protiv sjajnih protivnika – Đer, Vardar i Midtjiland biće protivnici u borbi za plasman među osam najboljih uEvropi.  Početak glavne runde Lige šampiona je 8. januara.

”Plave” su povele 2:0, vodile su i 3:1 i 4:2, a nakon što je Neagu četvrti put zatresla mrežu poljskog tima, na semaforu je u 10. minutu pisalo 6:3.

Nakon pogodaka Ahruk i Neagu, aktuelne šampionke Evrope u dva navrata imale su ”plus tri” (8:6, 9:6), ali je MKS Selgros Lublin u 20. minutu, nakon trećeg gola Mihdaliove, prvi put došao do izjednačenja (9:9). Do kraja prvog poluvremena, rezultat je u tri navrata bio izjednačen (10:10, 11:11, 12:12), a konačan rezultat nakon prvih 30 minuta postavila je Mihdaliova koja je pogodila za 13:12.

U nastavku sve je došlo na svoje mjesto – Lazović je postigla dva, Bulatović jedan gol za vođstvo 15:13 u 33. minutu. U istom ritmu ”plave” su nastavile i nakon što je Da Silva smanjila na 15:14, pa su nakon četiri vezana pogotka (dva Biljane Pavićević, po jedan Neagu i Bulatović), u 38. minutu povele 19:14 i natjerale trenera gostujućeg tima Sabinu Vlodek da zatraži tajm-aut.

Biljana Pavićević je svojim četvrtim golom donijela pet golova viška (20:15) u 42. minutu, a do kraja meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će ”plave” doći do nove pobjede u elitnom klupskom takmičenju.

BUDUĆNOST – MKS SELGROS LUBLIN 29:25 (12:13)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Rakitina, Tkačuk (Ukrajina). Sedmerci: Budućnost 2 (2), MKS Selgros Lublin 5 (2). Isključenja: Budućnost 6, MKS Selgros Lublin 2 minuta

BUDUĆNOST: Nenezić (četiri odbrane i tri sedmerca), Žderić (osam odbrana), Pletikosić, I. Pavićević 1, Neagu 8 (2), Jauković, Čavlović, Agović, Kovačević, Malović, Bulatović 8, Ramusović, B. Pavićević 7, Ahruk 2, Raičević 1, Lazović 2.

MKS SELGROS LUBLIN: Džukeva (11 odbrana), Gavlik (dvije odbrane), Bijan, Da Silva 6, Njeđvijeđ 2, Kocela 1, Rola 1, Gega 3 (1), Kozimur 4 (1), Mihdaliova 4, Haržinska, Šaravaga 4.