EK: Fenomenalni Suad nedovoljan za prvi trijumf u gostima!

Košarkaši Budućnost Volija nijesu uspjeli da prirede iznenađenje i dođu do prvog trijumfa u gostima u Eurokupu. ''Plavi'' su u 6. kolu grupe D poraženi u Bandirmi od Banvita 76:68, ostali su na dva trijumfa u drugom po jačini klupskom košarkaškom takmičenju. Istog rivala Podgoričani su savladali u Morači 83:70 i biće bolji u međusobnom skoru u slučaju istog broja pobjeda.

Budućnost je iako oslabljena neigranjem Džozefa i Baćovića, dobro otvorila meč na teškom terenu u Bandirmi, sredinom prve dionice bilo je 10:10, na tri minuta do kraja Dragićević je pogodio za 16:16, ali je ipak domaćinu pripala prva četvrtina 21:16.

Vrlo brzo je Banvit došao do +10, a nakon što je Sead Šehovi pogodio trojku i smanjio na 26:21, uslijedila je serija turske ekipe koja je na poluvremenu imala prednost od 45:26.

U 23. minutu Fortson je pogodio trojku za 51:31, a to kao da je razljutilo goste koji su zaigrali mnogo bolje. Serijom trojki Suada Šehovića, ubacio je tri zaredom, a onda i Čarapića, te poenima Jaramaza i Seada, Budućnost je smanjila na 55:47 na tri minuta do isteka treće četvrtine. Pred posljednjih deset minuta bilo je 57:47.

Serijom 4:0 Banvit je otvorio posljednju dionicu, ali je uzvratila i Budućnost i na sest ipo minuta do kraja smanjila preko Dragićevića na 61:52. Na dva minuta do kraja Suad je pogodio trojku za 71:63, ali je uzvratio Vidmar i vratio +10 za domaćina. Suad je briljirao na meču, pogodio je novu trojku za 73:66 na minut ipo do kraja duela. Sa slobodnih je smanjio Jaramaz na -5, Dragićević nije uspio da dodatno smanjio prednost Banvita, i domaćin je na kraju slavio 76:68.

U narednom kolu 25. novembra Budunost će dočekati Aris.

banvitstatt18-11buducnoststatt1811