NBA: Lebron nastavlja da rešeta, Durent za pobjedu Oklahome

Nevjerovatna posljednja četvrtina Detroita i pobjede Klivlenda i Oklahome obilježili su veče u NBA ligi.

Pistonsi su gubili sa 13 poena razlike pred posljednju dionicu u Portlandu, a onda je Redži Džekson u posljednjih 12 minuta ubacio 26 poena od svog rekorda karijere od 40, a dodao je i po 5 skokova i asistencija. Detroit je tako slavio u Portlandu prvi put od 2007. godine i sada ima skor 5-1, dok su Blejzersi na 4-3. Kod domaćina je najefikasniji bio Demijan Lilard sa 26 poena i 11 asistencija.

Tander je rutinski slomio otpor Finiksa, cijelu posljednju četvrtinu gosti nisu prišli na manje od devet poena razlike, pa je Oklahoma prekinula niz od tri poraza i sada ima skor 4-3. Najbolji je bio Kevin Durent sa 32 poena, 11 skokova i 4 asistencije, a Rasel Vestbruk imao je 20 poena, 6 skokova i 13 asistencija. Kod Sansa, koji sada imaju skor 3-4, Erik Bledso zabilježio je 28 poena i 11 asistencija.

Uprkos rovitoj nozi, Lebron Džejms vodio je svoj tim do šestog uzastopnog trijumfa sa 29 poena, 6 skokova i 4 asistencije. ’Kralj’ je ubacio sedam bacanja u završnici i dva puta je odlično asistirao za Kevina Lava, koji je meč završio sa 22 poena i 19 skokova. Kod Indijane najbolji je bio Pol Džordž sa 32 poena, 11 skokova i 6 asistencija.

U svojoj možda posljednjoj utakmici u Medison Skver Gardenu Kobi Brajant je dobio ovacije publike, otpozdravio im je, ali nije odnio pobjedu – bio je to još jedan loš meč za Kobija, 18 poena uz šut iz igre 6-19. Najbolji u njegovom timu bio je Roj Hibert sa 18 poena i 10 skokova. Nikse je predvodio Karmelo Entoni sa 24 poena i 8 skokova.

Fantastično drugo poluvrijeme donijelo je Majamiju trijumf nad Torontom, a najbolji je bio Kris Boš sa 23 poena i 8 skokova, dok je Vejd dodao 12 poena. Za Reptorse je Valančunas dao 17, Derozan 16.