Sevilja srušila Real

Fudbaleri Sevilje pobijedili su Real Madrid poslije preokreta sa 3:2, u posljednjoj utakmici 1. kola španske Primere.

Sevilja je tako nanijela Realu prvi poraz u sezoni i ostavila Barselonu usamljenu na čelu tabele, pošto sada Katalonci imaju 27 bodova, tri više od najvećeg rivala.

U 22. minutu bivši fudbaler Sevilje Serhio Ramos spektakularnim makazicama poslije kornera zatresao je mrežu domaćina, ali se tom prilikom i povrijedio. Sevilja je igrala sve bolje što je meč više odmicao i u 36. minutu Čiro Imobile je sjajno reagovao poslije kornera na drugoj stativi.

Igrala je Sevilja bez respekta u nastavku, pa je u 61. minutu došla do preokreta preko Ever Banege. U 74. minutu Fernando Ljorente sjajno je reagovao poslije odličnog centaršuta sa desne strane i glavom je još jednom zatresao mrežu Reala. Do kraja meča HAmes Rodriges je u poslednjim trenucima odličnim udarcem sa distance samo ublažio poraz Reala.

Atletik Bilbao – Espanjol 2:1