Kroacija Kup: Rukometaši neriješeno sa Makedonijom

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igrala je večeras sa Makedonijom neriješeno 30:30 (18:17), u utakmici drugog kola Kroacija kupa u Umagu. Crnogorski rukometaši bili su slobodni u prvom kolu, dok je Makedonija poražena juče od Hrvatske 29:21 (17:12).

Izabranici selektora Ljubomira Obradovića bili su večeras bliži trijumfa, nakon serije od 6:0, u 53. minutu stekli su četiri gola prednosti (29:25), dok je u 57. bilo 30:28. Makedonija je u samom finišu, golovima Gocea Olejskog i Kirila Lazarova, uspjela da izjednači i izboi remi.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Vuko Borozan sa sedam, dok su po tri gola postigli Fahrudin Melić, Stefan Čavor, Vuk Lazović, Miloš Vujović i Vladan Lipovina. U makedonskoj reprezentaciji najbolji su bili Dejan Manaskov sa sedam i Kiril Lazarov sa šest golova.

Crna Gora će u trećem kolu, sjutra u 15 sati i 45 minuta, igrati sa Hrvatskom. Turnirom u Umagu, koji se igra u okviru EHF nedjelje, sve tri selekcije počele su pripreme za Evropsko prvenstvo, koje će od 15. do 31. januara 2016. godine biti odigrano u Poljskoj.

UMAG  Dvorana: Gradska.

Gledalaca: 200. Sudije: Brunovski, Kanda (Slovacka). Sedmerci: Crna Gora 1 (0), Makedonija 3 (2). Isključenja: Crna Gora 12, Makedonija 4 minuta.

CRNA GORA: Mijatovic (šest odbrana), Milaševic, Melic 3, Cavor 3, Lazovic 3, Vujovic, Mijuškovic (dvije odbrane), Radovic 1, Vujovic 3, Anelic 2, Ristanovic, Ševaljevic, Petricevic 2, Božovic 2, Majic, Borozan 7, Lipovina 3.

MAKEDONIJA: Mitreski (10 odbrana), Manaskov 7, Kukoski 1, Lazarov 6, Mitkov 1, Drogriški, Taleski 3, Ristovski, Dimitrovski 1, Pribak, Geogrijevski 1, Lazarov 3, Olejski 1, Kuzmanovski 1, Dimitrievski 1, Peševski 4, Kostevski.