LE: Vukčević poražen u Marseju, Zverotiću bod, Bećiraj poražen od Viljareala

Viljareal osvojio Minsk golovima Roberta Soldada. Poraz Điđa Vukčevića u Marseju, Elsad Zverotić remizirao.

Fatos Bećiraj je poklonio asistenciju, učestvovao kod vođstva protiv Viljareala, ali Dinamo iz Minska je ostao na nula bodova i nakon četiri kola u Ligi Evrope. "Žuta podmornica" je slavila sa 2:1 u gostima, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Soldadu koji je prvo pogodio u 72. iz penala, a potom i u 86. minutu.

Viljareal je ovim trijumfom praktično osigurao prolaz, jer dva kola prije kraja ima šest bodova više od Viktorije Plzenj, s kojom će se na kraju sastati u gostima. U istoj grupi, oko plasmana ne mora da brine bečki Rapid, koji je slavio u Plzenju sa 2:1.

Nikola Điđo Vukčević je igrao 90 minuta u porazu Brage u Marseju (1:0), dok je Elsad Zverotić imao više sreće - njegov Sion je sačuvao prvo mjesto u grupi B zahvaljujući golu u sudijskoj nadoknadi protiv Bordoa (1:1). Naš reprezentativac je odigrao čitav meč. U istoj grupi, Liverpul je ostvario možda i ključni trijumf za prolaz. Slavio je u Kazanju protiv Rubina golom mladog Džordana Ajba.

Borusija je lako izašla na kraj sa Gabalom (4:0), a Napoli je dao gol više - ispratio je Midtjiland sa pet pogodaka u mreži - 5:0.

Partizan je bio nemoćan protiv Atletika u Bilbau, primio je pet golova (), mogao je još koji, pa "crno-bijelima" ostaje da u duelima sa AZ Alkmarom (u gostima) i Augzburgom (kod kuće) traže šansu za prolaz u nokaut fazu i tako spase sezonu. Jedini gol za srpskog šampiona dao je Kamerunac Abubakar Umaru, i to za 1:1.

Ubjedljiv je bio Augzburg, koji je kod kuće razbio AZ sa 4:1. Fiorentina je slavila u Poznanju protiv Leha, Totenhem je bio bolji od Anderleht, dok je albanski Skenderbeg sa čak 3:0 savladao lisabonski Sporting. (Šansasport.com)