Realu derbi, Siti se prošetao Seviljom, Runi spasio ''đavole''!

Real Madrid i Mančester Siti plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, dva kola prij e kraja grupne faze takmičenja. Derbi 4. kola u Madridu pripao je Realu koji je na Santjago Bernabeu golom Naća u 35. minutu savladao PSŽ. Mančester Siti se prošetao Seviljom, pobjede su upisali Junajted, PSV, Šahtjor, Benfika, dok su bodove podijelili Menhengladbah i Juventus. U prvom meču dana Atletiko Madrid je odigrao bez golova sa Astanom.

Madriđani su minimalnom pobjedom nad Pari Sen Žermenom obezbijedili jedno od prva dva mjesta u grupi A, a Mančester Siti sa 3:1 u Sevilji učinio isto u grupi D.

Vejn Runi postigao je gol poslije 955 minuta i donio Mančester Junajtedu vjerovatno ključnu pobjedu nad CSKA (1:0) u grupi B. Junajted ima bod više od Volfsburga i PSV-a, koji je stigao njemačkog rivala pobjedom u Ajndhovenu 2:0. CSKA je u najtežoj, ali ne i nemogućoj situaciji.

sitifernandinjo0311

Benfika je sa 2:1 protiv Galatasaraja iskoristila kiks Atletiko Madrida. Šahtjor je sa ubjedljivih 4:0 protiv Malmea stigao švedski klub i vratio se u borbu za proljeće u Evropi.

U grupi D, Mančester Siti je u prvom poluvremenu slomio Sevilju i obezbijedio plasman u osminu finala. Korak od toga je Juventus, nakon što je "Stara dama" odoljela Borusiji Menhengladbah sa igračem manje (1:1).