UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Srđan BLAŽIĆ (Hanja, Grčka) - Dva puta kapitulirao u porazu od Kalitee u gostima (2:0).

Miroslav VUJADINOVIĆ (Lači, Albanija) - Primio gol na gostovanju posljednjeplasiranom Terbuni Pukeu - 1:1.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Vlaznija, Albanija) - Dobar do isključenja zbog drugog žutog kartona na meču sa Bilišom, koji je zatim došao do pobjede - 3:1.

Vladan GILJEN (Kastrioti, Albanija) - Nije uspio da spriječi poraz od Korabija (1:0). Kastrioti prvim porazom u sezoni ispustio lidersku poziciju Druge lige Albanije.

ODBRANA

Elsad ZVEROTIĆ (Sion) - Utopio se u lošu partiju svoje ekipe u porazu od Lugana (3:1). Odigrao svih devedeset minuta, dobio i žuti karton.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortrajk) - Postigao gol vođstvo 2:1 na gostovanju Zulte Varegemu, ali Kortrajk ipak nije došao do trijumfa (2:2).

Vladimir VOLKOV (Mehelen) - Veoma dobra partija u 90 odigranih minuta u pobjedi nad Vasland Beverenom (2:0).

Saša BALIĆ (Targu Mureš) - Standarno dobar na poziciji lijevog beka, ovog puta u pobjedi na gostovanju Konkordiji (2:1). Balić dobio žuti karton.

Boris KOPITOVIĆ (Hapoel Akre) - Jedan od boljih aktera utakmice u remiju bez golova protiv Kirjat Šmone u gostima.

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka) - Ušao u finišu derbija sa Hajdukom na Poljudu, gdje je Rijeka pokazala moć i došla do velikih 3:0 i prve pozicije na tabeli elitnog ranga hrvatskog fudbala.

Darko BULATOVIĆ (Radnički Niš) - Dobio žuti karton u minimalnom porazu od čačanskog Borca.

Dejan BOLJEVIĆ (Čukarički) - Odigrao svih devedeset minuta u remiju protiv Vojvodine (1:1) na svom terenu.

Nikola VUKČEVIĆ (Inđija) - Na terenu proveo svih devedeset minuta protiv Radničkog iz Kragujevca, Inđija došla do trijumfa - 2:1.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Vardar) - Bez greške u pobjedi nad gradskim rivalom Metalurgom - 1:0. Dobio žuti karton.

Marko BANOVIĆ (Zaviša, Poljska) - Dobio priliku da igra od starta meča sa Plokom, ali je zamijenjen na poluvremenu. Zaviša poražena (3:1), sada je na četiri boda iza lidera druge lige Poljske.

VEZNI RED

Mladen KAŠĆELAN (Arsenal Tula, Rusija) - Igrao svih devedeset minuta na gostovanju Voronježu, koji je u derbiju savladao ,,tobdžije” - 3:1. Kašćelan dobio žuti karton.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka) - Ponovo jedan od boljih igrača AEK-a, koji je ovog vikenda bio bolji od Omonije - 2:1. Boljević zaradio žuti karton u finišu meča.

Nemanja NIKOLIĆ (BATE Borisov) - Zamijenjen u 65. minutu duela sa Brestom u gostima (0:1).

Adam MARUŠIĆ (Kortrajk) - Ponovo dobija dobru minutažu. U subotu odigrao cio meč protiv Zulte Varegema u gostima (2:2).

Simon VUKČEVIĆ (Enozis Paralimni, Kipar) - Zamijenjen u 83. minutu duela sa AEL-om iz Limasola (2:2). U posljednjih nekoliko mečeva starter u kiparskom timu.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava) - Na terenu proveo svih devedeset duela sa Ružomberokom (1:1).

Marko VUKASOVIĆ (Vašaš) - Odigrao svih devedeset minuta protiv Ferencvaroša, koji je opravdao ulogu favorita - 5:1.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt) - Iskoristio dobijenu šansu i odigrao solidnih 90 minuta u pobjedi nad Bekeščabom u gostima - 3:1.

Veljko BATROVIĆ (Zavrč, Slovenija) - Zapažen u pobjedi nad Domžalama u gostima - 1:0. Igrao svih 90 minuta.

Branislav JANKOVIĆ (Čukarički) - Zbog povrede morao da napusti teren 38. minutu duela sa Vojvodinom (1:1).

Darko ZORIĆ (Borac Čačak) - U 49. minutu meča sa Radničkim u Nišu postigao gol vrijedan pobjede (1:0). Zamijenjen petnaestak minuta prije kraja.

Marko VUKČEVIĆ (Vojvodina) - Ušao nakon pola sata meča sa Čukaričkim i do kraja upisao asistenciju za konačnih 1:1. L

uka MERDOVIĆ (Metalac) - Prilično dobro igrao do 70. minuta duela sa Partizanom, nakon čega je zamijenjen. Metalac iznenadio ,,crno-bijele” - 1:0.

Ivan DELIĆ (Mladost Velika Obarska, BiH) - Ponovo strijelac, ovog puta u trijumfu nad Slobodom iz Mrkonjić Grada 3:0. Igrao do 77. minuta.

Baćo NIKOLIĆ (Mladost Velika Obarska, BiH) - Zamijenjen u 88. minutu meča sa Slobodom iz Mrkonjić Grada.

NAPAD

Mirko VUČINIĆ (Al Džazira, UAE) - Nije uspio da postigne gol u derbiju protiv Al Aina. Zamijenjen u 80. minutu, Al Džazira poražena - 2:0.

Stevan JOVETIĆ (Inter) - Učestvovao u akciji kod gola Medela za pobjedu nad Romom u derbiju (1:0). Zamijenjen u 65. minutu.

Dejan DAMJANOVIĆ (Peking) - Odigrao cio meč protiv Gvangžu Evergrandea, u posljednjem kolu kineske Super lige. Peking porazom (2:0) sezonu završio na četvrtom mjestu.

Stefan MUGOŠA (Minhen 1860) - Jedan od najboljih u prvom trijumfu minhenskog tima ove sezone - 1:0 protiv Duizburga.

Emir KUJOVIĆ (Norkoping) - U meču protiv Malmea postigao gol i asitirao za konačnih 2:0 i potvrdu osvajanja titule šampiona Švedske.

Oliver ŠARKIĆ (Benfika B) - Ušao u 83. minutu duela sa Farenseom, koji je savladao tim iz Lisabona - 1:0.

Mihajlo PEROVIĆ (Ujpešt) - Postigao gol u pobjedi na Bekeščabom (3:1), u srijedu, u meču Kupa protiv Zalaegersega dva puta bio precizan.

Petar GRBIĆ (Partizan) - Dobio priliku u 67. minutu duela sa Metalcem, ali ni to nije pomoglo ,,crnobijelima” da izbjegnu novo razočaranje - 1:0.

Staniša MANDIĆ (Čukarički) - Upisao asistenciju za 1:0 protiv Vojvodine, koja je došla do remija u Beogradu - 1:1.

Goran VUJOVIĆ (Arsenal Tula, Rusija) - Igrao od 80. minuta, ali nije uspio da spriječi poraz od Voronje- ža (3:1).

Filip KASALICA (Istra) - Odigrao svih 90 minuta meča protiv Zagreba na svom terenu (0:0).

Darko PAVIĆEVIĆ (Vlaznija, Albanija) - Ušao 77. minutu duela sa Bilišom - Vlaznnija poražena 3:1, viisoki napadač nije uuspio da promijeni stanje na tterenu.

Luka ROTKOVIĆ (Okžetpes, Kazahstan) - Dobio priliku na poluvremenu meča protiv Tobola, koji je savladao Rotkovićev tim sa 1:0.

Admir ADROVIĆ (Pegazus, Hong Kong) - Odigrao svih devedeset minuta u porazu od Južne Kine (2:0).

Ermin SERATLIĆ (Radnik Bijeljina) - Ušao u 75. minutu duela sa Borcem u Banja Luci, gdje je Radnik iznenađujuće došao do pobjede - 1:0.

Marko ĐUROVIĆ (Mladost Velika Obarska, BiH) - Odigrao posljednjih petnaestak minuta duela sa Slobodom iz Mrkinjić Grada (3:0)