VN MEKSIKA: Rozberg najbolji u Meksiku

Vozač Mercedesa, Njemac Niko Rozberg, pobjednik je Velike nagrade Meksika, 17. trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Rozberg je do četvrte pobjede ove sezone, 12. u karijeri, došao u vremenu sat, 42 minuta, 35 sekundi i 3,8 stotinki.  On je ove sezone bio najbolji i u trkama za VN Španije, Monaka i Austrije.

Britanac Luis Hamilton, koji je ranije obezbijedio šampionski trofej, osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio Finac Valteri BOtas u Vilijamsu. Na četvrtom mjestu završio je Rus Danil Kvjat u Red Bulu, peti je bio njegov klupski drug, Australijanac Danijel Rikardo, a šesti Brazilac Felipe Masa u Vilijamsu. Bodove su još osvojili vozači Fors Indije, Njemac Niko Hulkenberg i Meksikanac Serhio Peres, Holanđanin Maks Ferstapen u bolidu Toro Rosa i Francuz Roman Grožan u Lotosu.

Hamilton je, nakon 17 trka, vodeći u plasmanu vozača sa 345 bodova. Rozberg je drugi sa 272, dok je treći Sebastijan Fetel sa 2511 bodom.Šampionat Formule 1 biće nastavljen 15. novembra Velikom nagradom Brazila.