Budućnost ubjedljivo do sedmog trijumfa i prvog mjesta!

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Metalca iz Valjeva 83:72 (22:21, 28:19, 22:12 i 11:20), u utakmici osmog kola ABA lige.

Crnogorski prvak upisao je šestu uzastopnu, ukupno sedmu, pobjedu ove sezone i zadržao čelnu poziciju na tabeli.

Ekipa trenera Igora Jovovića dvocifrenu prednost stekla je u finišu druge četvrtine, koju je do kraja trećeg dijela utakmice uvećala na 20 poena (72:52). Razlika je u posljednjoj četvrtini iznosila i 24 poena (78:54, 80:56).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Jaramaz sa 14, Omar Kuk je postigao 13, Aleks Marić je dodao 12, a po poen manje Tadija Dragićević i Džozef Devo. U ekipi Metalca, koja je doživjela peti poraz, bolji od ostalih bili su Nikola Jevtović sa 19 i Đorđe Majstorović sa 15 koševa.

Budućnost će u devetom kolu, 7. novembra, igrati u Beogradu sa Partizanom.

Budućnost Voli - Metalac 83:72 (22:21, 28:19, 22:12, 11:20)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Dožai, Jovović (Hrvatska), Majkić (Slovenija).

Budućnost Voli: Su. Šehović 7 (2-1), Jaramaz 14 (6-6), Subotić, Se. Šehović 3 (2-1), Kuk 13, Baćović 8 (5-2), Ilić 2, Dragićević 11, Marić 12 (7-6), Radunović, Rikić 2, Džozef 11 (1-0).

Metalac: Kocović, Čampara, Kutlešić 1 (2-1), Janković 5 (1-1), Majstorović 15 (9-7), Jevtović 19 (5-5), Pilčević 12 (3-2), Jošilo 2 (2-2), Rakićević, Đukanović 9, Gabrić.