Futsal: “Sokoli” treći na kvalifikacionom turniru

Futsal reprezentacija Crne Gore savladala je San Marino rezultatom 3:0 u posljednjem kolu turnira preliminarne runde kvalifikcija za Svjetsko prvenstvo.

“Sokoli” turnir u Švedskoj završavaju na trećem mjestu, iza selekcija Švedske i Grčke koje od 17.00 časova u međusobnom duelu odlučuju ko će osvojiti prvo mjesto u grupi B preliminarne runde kvalifikacija.

Izabranici Sveta Ljesara bili su dominantni na današnjem susretu, tokom kojeg protivnik nije uputio nijedan ozbiljan udarac ka našem golu. Na drugoj strani, naša selekcija je imala veliki broj prilika od kojih su u pogodak pretvorene samo tri.

Prednost našem timu donio je Drašković u 16. minutu igre. Isti igrač je u osmom minutu nastavka duplirao prednost “sokola”, da bi u posljednjem minutu igre Mugoša postavio konačan rezultat susreta.

- Odigrali smo dobar meč danas, u kojem je rival bio potpuno bezopasan. Postigli smo tri gola, lako riješili pitanje pobjednika a mogli smo još nekoliko puta da zatresemo mrežu današnjeg protivnika. Iako smo bili favoriti igrači se nisu opustili već su maksimalnim zalaganjem od samomg starta susreta došli do dobrog rezultata, rekao je selektor Ljesar.

San Marino – Crna Gora 0:3