Velika pobjeda Budućnosti u Ljubljani! Plavi nadigrali Olimpiju

Velika pobjeda košarkaša Budućnost Volija - ''plavi'' su u Ljubljani u derbiju 7. kola ABA lige nadigrali Olimpiju 67:63, koja je, podsjećamo, u prošlom kolu slavila protiv Zvezde u Beogradu. Tako su izabranici Igora Jovovića stigli do šeste pobjede u regionalnom takmičenju i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Budućnost je vodila na startu 4:0, 9:6, ali je domaćin preokrenuo do kraja četvrtine koju je riješio u svoju korist 20:15. U nastavku odlična igra gostiju koji u 15. minutu trojkom Subotića dolaze do 29:24, a na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 42:34.

maricbuducnost24-10-1maricbuducnost24-10

Treća četvrtina donijela je jako malo poena, pripala je Olimpiji 13:12, a pred posljednjih deset minuta bilo je 54:47 za Budućnost. Domaćin je na pet minuta do kraja prišao na 56:51, ali je ekipa Igora Jovovića trojkom Džozefa i poenima Dragićevića ponovo stekla deset poena prednosti. Olimpija je u posljednjem minutu meča prišla na 66:63, jer je oba slobodna bacanja promašio Džozef. Igor Jovović je zatražio tajm-aut, nakon kojeg je Šehović pogodio jedno slobodno bacanje što je bilo dovoljno za trijumf od 67:63.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Devo Džozef sa 15, dok su po 13 poena ubacili Suad Šehović i Bojan Subotić. U domaćem sastavu najbolji su bili Miha Lapornik sa 15 i Sava Lešić sa 13 koševa. Budućnost Voli će u osmom kolu, 31. oktobra, ugostiti Metalac.

olimpijastat24-10buducnstat24-10