Primera: Kakav remi Hihona i Granade

Fudbaleri Sporting Hihona i Granade odigrali su u Hihonu neriješeno 3:3 u posljednjoj utakmici osmog kola španske Primere.

Sporting je poveo golom Bernarda Espinose u osmom minutu, ali je Granada preokrenula rezultat. Izjednačenje gostima donio je Piti u 21. minutu, prednost od 2:1 Isak Sukes u 41, da bi na 3:1 za Sporting povisio Jusef El Arabi u 73. minutu.

Kada je izgledalo da će gosti odnijeti sva tri boda iz Hihona i da će upisati prvu pobjedu poslije pet kola, fudbaleri Granade Migel Lopes i Dorija su u posljednjih deset minuta utakmice zaradili crvene kartone, pa je Sporting, ipak, stigao do boda.

Sporting je prvo smanjio na 2:3 golom Kasesa dva minuta prije kraja utakmice, dok je strijelac izjednačujućeg gola u 96. minutu bio Migel Gerero. Poslije osam odigranih kola, Sporting je na 12. mjestu na tabeli Primere sa devet bodova, dok je Granada posljednja sa pet bodova.

Real Madrid - Levante 3:0 (2:0)