Bilbao prokockao 2:0 pred Partizan

Fudbaleri Atletik Bilbaa remizirali su su Deportivom 2:2 (1:0) u La Korunji, u pretposljednjem meču osmog kola Primere.

Baksijski klub je ispustio dva gola prednosti na Rijasoru u posljednjih deset minuta i ostao bez druge uzastopne pobjede. Inaki Vilijams u 30. i Aric Aduris u 63. minutu su donijeli prednost Bilbau, ali su Lukas Peres Martines i Alehandro Aribas u završnici spasili bod za Deportivo.

Bilbao je ostao na 14. mjestu Primere sa svega osam bodova iz isto toliko mečeva, dok je Deportivo na neočekivanoj šestoj poziciji sa 13. Atletik u četvrtak gostuje Partizanu (19h) u trećem kolu Lige Evrope, u derbiju grupe L koju sa dvije pobjede predvode crno-bijeli. Baski imaju po pobjedu i poraz.