LŠ: Rukometašice Budućnosti krenule ubjedljivo u odbranu titule

Rukometašice Budućnosti pobjedom su počele novu sezonu u Ligi šampiona u kojoj brane trofej osvojen u maju u Budimpešti – izabranice Dragana Adžića u prvom kolu grupe D, uSportskom centru ”Morača” savladale su ekipu Savehofa 33:20 (17:8).

Majda Mehmedović je bila najefikasnija sa šest golova, dok su Kristina Neagu, Đurđina Jauković i Katarina Bulatović postigle po četiri pogotka. Marta Žderić je upisala 11 odbrana.

Od starta je bila evidentna velika razlika u kvalitetu između dva tima – Budućnost je povela 2:0 golovima Cvijić i Petrović iz sedmerca, a nakon što je mrežu protivnika prvi put zatreslaNeagu, u 5. minutu bilo je 4:1.

Nakon golova Raičević i Mehmedović, na semaforu je u 11. minutu pisalo 7:3, što je trenera švedskog tima Henrika Signela primoralo da zatraži tajm-aut. Ni nakon minuta odmora ništa novo nije viđeno u odnosu snaga na terenu – Mehmedović je postigla još dva, Neagu jedan gol, za vođstvo 10:3 u 14. minutu.

Bulatović je prvi gol postigla u 21. minutu za 13:4, a devet golova viška, aktuelne šampionkeEvrope imale su i u 27. minutu, nakon što je ista igračica pogodila iz sedmerca. Prvi put do dvocifrene prednosti, ”plave” su stigle u 29. minutu kada je Cvijić postigla četvrti pogodak za 17:7.

Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 17:8,  uz po četiri gola Kristine Neagu i Dragane Cvijić, te tri Majde Mehmedović i sedam odbrana Marte Žderić.

U nastavku meča u igru nije ulazila Kristina Neagu, a Bulatović je postigla prvi gol u drugom poluvremenu za vođstvo 18:8 u 32. minutu. Savehof je sa četiri vezana gola, smanjio zaostatak na ”minus šest” (18:12) u 38. minutu.

Švedski tim je na ”minus šest” bio i u 42. minutu (20:14), nakon čega su Mehmedović iJauković koja je postigla dva vezana gola, donijele devet golova viška (23:14 u 44. minutu).

U finišu meča, trener Adžić osim Jauković, dao je priliku i ostalima najmlađim igračicama u timu – Matea Pletikosić, Itana Čavlović, Ljubica Nenezić i Jovana Kovačević opravdale su ukazano povjerenje, a najveće aplauze publike zaslužila je Pletikosić, 17-godišnja kadetska reprezentativka Hrvatske koja se tri puta upisala u strijelce.

Rekordnu prednost, Budućnost je imala u 55. minutu kada je nakon trećeg pogotka Jaukovićna semaforu pisalo 30:15.

BUDUĆNOST – SAVEHOF 33:20 (17:8)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Krkačev, Kolevski (Makedonija). Sedmerci: Budućnost 10 (6). Isključenja: Budućnost 4, Savehof 6 minuta.

BUDUĆNOST: Nenezić, Žderić (11 odbrana), Petrović 2 (2), Pletikosić 3, I. Pavićević, Neagu 4, Jauković 4 (2), Čavlović, Kovačević 1 (1), Bulatović 4 (1), Ramusović, Cvijić 4, Mehmedović 6, B.Pavićević 2, Ahruk, Raičević 3.

SAVEHOF: Bundsen (12 odbrana i dva sedmerca), H. Erikson (sedmerac), Olson 3, Ekenman – Fernis 3, Sand 2, Lindval – Hagren 2, Tegsted, Kronel, Enhorning, J. Erikson 5, Andresen 3, Jensen 1, Peterson, Melegard 1, Eliason.