U noći između srijede i četvrtka odigrane su četiri utakmice drugog kola južnoameričkih kvalifikacija za SP, a u glavnim ulogama bili su Argentina i Brazil.

Svjetski vicešampion ponovo je kiksirao poslije poraza od Ekvadora, ovoga puta odigrali su bez golova na gostovanju Paragvaju. Argentinci nijesu imali rješenja bez povrijeđenih Lionela Mesija i Serhija Aguera, iako je Karlos Teves imao zicer sredinom prvog poluvremena. U sljedećem kolu ekipa Tate Martina igraće veliki derbi Južne Amerike protiv najvećeg rivala Brazila, koji je poslije poraza od Čilea upisao prvi trijumf.

’Selesao’ je u Fortalezi savladao Venecuelu sa 3:1, a junak Brazilaca bio je Vilijan. Vezista Čelsija postigao je dva gola, u prvom i 42. minutu, ali je Santos sredinom drugog dijela donio neizvjesnost. Ipak, trijumf Brazilaca ovjerio je Rikardo Oliveira u 74. minutu.