PORAZ za kraj, Rusija rutinski sa Crnom Gorom!

Fudbaleri Crne Gore porazom su završili kvalifikacije za EURO 2016 u Francuskoj – oslabljena i podmlađena Crna Gora je u posljednjem kolu grupe G poražena u Moksvi od Rusije 2:0, pa se ''zbornaja'' pobjedom direktno plasirala na Evropsko prvenstvo. Rusija je rutinski odradila posao do poluvremena, pa je utakmica u drugom poluvremenu samo odrađivanje posla. Na kraju skor izabranika Branka Brnovića od tri pobjede (dva puta Moldavija i jednom Lihtenštajn), dva remija (Lihtenštajn i Švedska) i pet poraza (dva od Rusija, dva od Austrije i jedan od Švedske).

Sastav koji je posložio Branko Brnović djelovao je čvrsto i kompaktno u prvih pola sata utakmice, čak je u 11. minutu Mandić imao odličnu priliku za gol nakon prodora po lijevoj strani, ali je šutirao iznad prečke. Na drugoj strani, naš tim se dobro branio a malobrojne pokušaje domaćina sa uspjehom je zaustavio debitant Mijatović.

A onda je u 33. minutu Rusija povela - Denisov je dubinskom loptom lansirao Kuzmina koji je dobio duel sa Mandićem na destak metara od gola, uklizao na loptu ispred golmana Mijatovića i pogodio za 1:0. Samo tri minuta kasnije Rodić je oborio Kombarova u svom šesnastercu, a sudija Moen je pokazao na bijelu tačku. Rodić je dobio i žuti karton, a Kokorin pogodio sa bijele tačke.

Nastavak nije donio mnogo uzbuđenja - Rusija je imala veći posjed lopte, naša selekcija je, s druge strane, u 65. minutu propustila odličnu priliku da smanji zaostatak, ali Saveljić pod pritiskom čuvara nije uspio da ubaci u gol loptu koju mu je glavom sproveo Bećiraj nakon kornera.

Crna Gora je tako završila kvalifikacije na četvrtom mjestu, iza leđa Austrije i Rusije koje će narednog ljeta igrati u Francuskoj, dok će Švedska svoju šansu za plasman na Euro tražiti kroz baraž.

Moskva, Arena Otkrytie

RUSIJA - CRNA GORA 2:0 (2:0)

KUZMIN 33', KOKORIN 37' (P)

Žuti kartoni: Rodić (Crna Gora)

SASTAVI:

RUSIJAAkinfejev, Kombarov, A. Berezutski, Ignaševič, Kuzmin, Kokorin, Širokov, Denisov, Džagoev (Čerišev 86'), Šatov (Mamaev 69'), Dzuba (Smolov 85').

Rezerve: Lodigin, Rebrov, V. Berezutski, Čerišev, Glušakov, Jonov, mamaev, Samedov, Šenikov, Šiškin, Smolov, Tarasov.

CRNA GORA: Mijatović, Savić, Saveljić, Simić, Balić, Kašćelan, Vukčević (Boljević 85'), Rodić (Marušić 67'), Nikolić (Mugoša 46'), Mandić, Bećiraj.

Rezerve: Petković, Radulović, Boljević, Božović, Janković, Marušić, Mirković, Mugoša, Radunović, Šofranac, Zverotić.

Sudije: Sven Odvar Moen (Norveška)

TOK MEČA:

86' - Čerišev je ušao umjeto Džagoeva

85' - Treća izmjena kod nas, Boljević umjesto Vukčevića.

85' - Smolov ulazi umjesto Džube.

69' - Mamaev ulazi umjesto Šatova.

67' - Druga izmjena u našoj selekciji, Marušić je zamijenio Rodića.

65' - Dobra prilika za Crnu Goru da smanji rezultat. Nakon kornera Simić je glavom prebacio na drugu stativu, na koju je Saveljić ometan od strane jednog defanzivca Rusije, glavom loptu poslao pored stative.

57' - Austrija stiže do 3:0, gol Janka.

54' - Austrija golom Janka vodi 2:0

48' - Švedska je povela 2:0 golom Zengina.

46' - Prva izmjena kod Crne Gore, Mugoša ulazi umjesto Nikolića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme meča Rusija - Crna Gora, nakon 45 minuta domaćin vodi 2:0

ruscg12-10-7savicruscg12-10-6kascelanruscg12-10-5

45' - PAUZA! Rusija vodi 2:0 golovima Kuzmina i Kokorina!

41' - Velika prilika za RUsiju. Džuba je izašao sam ispred Mijatovića, ali je naš golman odlično reagovao.

37' - GOLLL! Kokorin sa bijele tačke pogađa za 2:0!

36' - Penal za Rusiju, Rodić je srušio Kombarova!

33' - GOLLL! Rusija vodi 1:0. Odličnu loptu uputio je Denisov u kazneni, a Kuzmin je pobjegao mandiću i u padu spoljnom poslao loptu po zemlji iza leđa Mijatovića.

30' - Rusija pritiska, kombinuje oko našeg šesnaesterca, ali za sada odlično reaguje naša odbrana.

24' - Švedska povela protiv Modlavije, strijelac je Ibrahimović.

21' - Najbolja prilika na meču za Rusiju, loptu je dobio Kokorin, ali je on uz pomoć Saveljića otiša skroz desno, šutirao, ali pored stative.

12' - Austrija je povela protiv Lihtenštajna 1:0 golom Arnautovića.

11' - Dobra prilika za Crnu Goru, kontra, lopta je došla do Mandića koji šutira sa lijeve strane kaznenog prostora preko prečke.

7' - Udarac Džagoeva sa ivice kaznenog, ali još jedna odlična reakcija Miajtovića.

6' - Prvi korner na meču za Crnu Goru, izborio ga je Bećiraj. Ali, bez prave šanse.

3' - Mijatović je dobro izašao i zaustavio Kuzmina u kaznenom prostoru

1' - Prvi udarac uputio je Širokov, ali iz daljine pored stative

REZULTATI POSLJEDNJEG KOLA: Svi se igraju od 18 sati

RUSIJA - CRNA GORA 2:0

ŠVEDSKA - MODLAVIJA 2:0

AUSTRIJA - LIHTENŠTAJN 3:0