Vaterpolo

RVL: Jadran Carine četiri od četiri

Vaterpolisti Jadran Carina pobijedili su večeras u Novom Sadu ekipu Vojvodine 8:5 (1:3, 2:1, 1:1 i 4:0), u utakmici četvrtog kola A1 lige Triglav regionalnog vaterpolo takmičenja.

To je četvrti trijumf hercegnovskog tima, nakon što je u prva tri kola savladao POŠK 13:4, Mornar 7:5 i Radnički 10:7.

Crnogorski prvak do pobjede došao je zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini, koju je dobio 4:0. Domaćin je u većem dijelu meča bio u vođstvu, poveo je na startu 1:0, a vodio je 3:1 i 5:3, sredinom treće četvrtine. Jadran je do kraja tog dijela meča uspio da zaostatak smanji na gol (5:4), a u posljednjoj četvrtini naravi preokret i dođe do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Vlado Popadić i Nikola Moskov sa po dva gola, dok su po jedan postigli Aleksa Ukropina, Bojan Banićević, Nikola Vavić i Stefan Šješivac. U novosadskom timu po dva puta u listu strijelaca upisali su se Boriss Šiman i Mirel Ćatović, a jednom Ivan Gvozdanović.

Vojvodina - Jadran Carine 5:8 (3:1, 1:2, 1:1, 0:4)

Novi Sad - Bazen Slana bara. Sudije: Štampalija, Balažević (Hravtska). Igrač više: Vojvodina 3 (1), Jadran Carine 6 (4).

Vojvodina: Vitorović (11 odbrana), Marić, Šiman 2, Tubić, Tenenbojm, Prekogačić, Gvozdanović 1, Ćatović 2, Trkulja, Porobić, Rogač, Marčeta, Filipović, Šćepanović.

Jadran Carine: Kandić (osam odbrana), Ukropina 1, Popadić 2, Kovačić, Vidović, Moskov 2, Banićević 1, Vavić 1, Gardašević, Ranđić, Petrovski, Pješivac 1, Popović (četiri odbrana), Spaić.