Albanija i Rumunija na Evropskom prvenstvu, poraz Srbije

Fudbaleri Albanije plasirali su se prvi put u istoriji na Evropsko prvenstvo, pošto su završili na drugom mjestu grupe I sa 14 bodova.

Albanci su u posljednjem meču kvalifikacija deklasirali Jermeniju u gostima sa 3:0 i tako matematički obezbijedili istorijski plasman uz prvoplasirani Portugal, koji je skupio 21 bod.

Tako će Danci u baraž, a više nijesu ni zaslužili kada nijesu uspjeli da savladaju Albaniju u dva meča. Sa dva autogola u prvom proluvremenu i još jednom lošom intervencijom kod trećeg gola u drugom poluvremenu, Jermenija je Albaniju pogurala do istorijskog  plasmana na EURO 2016.

Reprezentacija Rumunije plasirala se direktno na Evropsko prvenstvo u Francuskoj, osvojivši drugo mjesto u grupi F. Rumuni su u posljednjem kolu savladali Farska ostrva 3:0 i pridružili se Sjevernoj Irskoj. Konkurent u borbi za direktan plasman Mađari su u nevjerovatnom meču punom preokreta poraženi od Grčke 4:3, pa će igrati u baražu. Osvajač grupe Sjeverna Irska je u posljednjem meču remizirala u Finskoj 1:1.

portugalsrbija1110

Fudbaleri Srbije poraženi su od Portugala 2:1 (1:0) u posljednjem meču kvalifikacija za EURO 2016. Pobjedu Portugalu donijeli su Nani i Žoao Mutinji, dok je jedini gol za Srbiju postigao Zoran Tošić. U finišu meča, crvene kartone dobili su Aleksandar Kolarov i Nemanja Matić, koji će propustiti start kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Srbija je kvalifikacije završila na četvrtom mjestu u grupi I sa dvije pobjede i remijem u osam mečeva. Na Evropsko prvenstvo u Francusku su se plasirali Portugal i Albanija, dok će Danska igrati baraž.