ABA: Odlična Budućnost ubjedljivo do 4. pobjede!

Košarkaši Budućnost Volija stigli su i do čevrte pobjede, treće uzastopne u ABA ligi - još jednu odličnu partiju ''plavi'' su prikazali u 5. kolu regionalnog takmičenja u Celju protiv Tajfuna slavivši ubjedljivo 61:80 . Nakon tri trijumfa kod kuće, izabranici igora Jovovića prvi put su slavili i na strani, a imaju i poraz od Crvene zvezde u Beogradu. Podgoričani polako podižu formu što itekako hrabri pred derbi sa Cedevitom u Podgorici 17. oktobra.

Budućnost je dobro otvorila meč, vodila je 2:7, zatim trojkom Šehovića sredinom prve dionice došla na 6:10, ali je prvi dio ipak završen neriješeno 17:17. Do sredine druge dionice igrao se koše za koš bilo je 26:26, neriješeno je bilo i dva minuta prije kraja 33:33, a onda je uslijedila serija ''plavih'' od 9:0, pa su na pauzu otišli sa 33:42.

dragicevicbuducnosttajfun11-10kukbuducnosttajfun11-10

Prvi put do dvocefrene prednosti Budućnost je došla u 22. minutu košem Marića, isti igrač je sredionom treće četvrtine povisio na 35:50, a u posljednjih deset minuta Podgoričani su ušli sa zalihom od 13 poena, 45:58. Serijom 5:0 otvorili smo posljednju dionicu, a nakon trojke Džozefa u 35. minutu Budućnost je stigla do 47:68. Na kraju ubjedljivih 61:80 za četvrti trijumf nakon pet kola ABA lige.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleks Marić sa 20 poena,a imao je i deset skokova. Poen manje ubacio je Omar Kuk, dok je Tadija Dragićević meč završio sa 12 koševa. U slovenačkom prvaku najbolji je bio Tomaž Bolčina sa 16 koševa. Budućnost Voli će u šestom kolu, u subotu, ugostiti Cedevitu.

Tajfun-Budućnost VOLI (17:17, 16:25, 12:16, 16:22)

Celje, dvorana Golovec, gledalaca 2000, sudije Radović, Herceg, Jovović (HRV)

Tajfun: S.Sebič 4, M.Sebič, Držić 6, Čebular 6, Germek, Zimić 4, Bratož 7, Clark 4, Ponjavić 8, Drobnjak, Bolčina 18, Parker 6.

Budućnost VOLI: Su.Šehović 9 (3-4 za 2p, 6sk), Jaramaz 2, Subotić 2, Se.Šehović 4, Čarapić 2, Cook 19 (11as, 5uk.lopte, 2-3 za 2p, 5-11 za 3p), Baćović 3, Ilić, Dragićević 12 (6sk), Marić 20 (10sk), Rikić 2, Joseph 5.