Ibrahimović najbolji strijelac u istoriji PSŽ

Fudbaler Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović postao je najbolji strijelac u istoriji ‘Svetaca’ u trijumfu nad Olimpikom iz Marseja sa 2:1.

Švedski fudbaler je postigao oba gola na “Parku prinčeva” i to sa bijele tačke i tako pretekao Pauletu, koji je do neđelje bio rekorder, pošto sada ima 110 golova u dresu pariskog kluba.

Miču Batšuaji je doveo Marsej u vođstvo u 30. minutu, prije nego što je Ibrahimović izjednačio sa bijele tačke u 41. minutu i tim golom se izjednačio sa Pauletom.

Samo tri minuta bila su potrebna popularnom Ibri da postane novi rekorder, pošto je u 44. minutu ponovo bio precizan iz penala i tako je postavio konačan rezultat.

Iako golovi kojima fudbaleri postavljaju rekorde gotovo nikad nisu spektakularni, predstavljaju značajan trenutak u istoriji nekog kluba. Tako je Pari Sen Žermen Ibrahimoviću odmah po završetku utakmice dodijelio poseban trofej kojim je obilježen njegov rekord.

Ibrahimović je u redove Parižana stigao 2012. godine, a prethodno je branio boje Malmea, Ajaksa, Juventusa, Intera,