Remi u derbiju Liverpula

Fudbaleri Evertona i Liverpula remizirali su treći put uzastopno u lokalnom derbiju Merzisajda. Meč na Gudisonu završen je 1:1, što je šesti put u posljednjih sedam međusobnih susreta dva tima.

U sjajnoj predstavi ekipe su igrale veoma otvoreno, a oba gola su pala poslije grešaka odbrana u završnici prvog poluvremenu. Liverpul je poveo preko Denija Ingsa poslije kornera Džejmsa Milnera u 41. minutu, dok je izjednačenje Evertonu donio Romelu Lukaku u nadoknadi vremena, petim golom u sezoni.

Gosti su imali još nekoliko dobrih šansi, Timu Haurdu su prijetili Ings i Milner, dok je Simon Minjole pokazao svoju veštinu branjenja nakon udaraca Nejsmita, Mekartija, Barklija i Lukakua.

Everton je ovim remijem zadržao bod više od najvećeg rivala, šesti je sa 13 poslije osam kola, dok je Liverpul deseti na tabeli Premijer lige.