- Podaci za Crnu Goru pokazuju natpolovičnu referendumsku podršku NATO, koja raste kako se više ističu ekonomske i bezbednosne pogodnosti koje se tim članstvom dobijaju, a puki ulazak u Alijansu manje postavlja kao cilj - ističe Bogosavljević naglašavajući da tu podršku treba shvatiti kao racionalan izbor crnogorskih gra- đana, a ne neki emotivni odnos prema Alijansi.
Za Bogosavljevića, koji je redovni profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, znakovit je podatak da je većina građana u Crnoj Gori zadovoljna pravcem kojim se kreće Crna Gora. - Ako većina misli da se zemlja kreće u pogrešnom pravcu, onda opozicija može da dobija vlast samo na kritici i zahtevu za promenama. U Srbiji je pred promene vlasti 2012. godine više od 60 odsto građana bilo uvereno da zemlja ide u pogrešnom pravcu, jedva oko 30 procenata da ide u dobrom i na kraju su - pobedile promene. Sada je tako loša situacija za, recimo, vlast u Hrvatskoj.
Ali, u Crnoj Gori – nije takav slučaj. Čak 47 odsto građana misli da je Crna Gora na dobrom putu, a 41 procenat da je na lošem. Iako većina ima zamerke na račun Vlade, ipak većina u Crnoj Gori se nada boljem i još nema kritične mase za opoziciju - ističe dr Bogosavljević, koji je i član Međunarodnog odbora za socijalna i društvena istraživanja Ipsosa. Inače, Ipsos je istraživačkakompanija, treća po veličini u svijetu, ispred nje su kompanije Nielsen i IMS Helth.
(Opširnije čitajte u današnjoj Pobjedi)