Kiks Dortmunda, ''milionerima'' samo bod kod kuće

Fudbaleri Borusije Dortmund drugi put uzastopno odigral su neriješeno u Bundesligi, ovoga puta dva boda im je otkinuo Darmštad. Gosti su na stadionu ’Signal Iduna Park’ vodili na poluvremenu, Borusija je preokrenula preko Obamejanga, ali je u 90. minutu Darmštad stigao do 2:2.

Poslije sedmog kola Bundeslige izabranici Tomasa Tuhela ostali su na drugom mjestu na tabeli sa 17 bodova, ali već četiri manje u odnosu na prvoplasirani Bajern.

Gosti su u Dortmundu poveli u 17. minutu preko Helera koji je poslije kontranapada i divnog centaršuta Gondorfa uhvatio još ljepši volej i zakucao loptu u mrežu. Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali je Borusija u nastavku zaigrala mnogo ofanzivnije i stigla do preokreta zahvaljujući najboljem strijelcu Pjer-Emeniku Obamejangu. Gabonac je prvo u mrežu ubacio centaršut Gintera, a osam minuta kasnije mu je Januzaj namjestio drugi pogodak.

Kada se činilo da će ekipa u žutim dresovima trijumfovati, uslijedio je hladan tuš. Poslije prekida i gužve u kaznenom prostoru, najbolje se snašao Sulu i u 90. minutu poslao odbitak u mrežu za 2:2.