VN ARAGONA: Lorencu pobjeda u Kataloniji

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco, pobjednik je Velike nagrade Aragona, 14. trke ovogodišnjeg Moto GP šampionata svijeta. On je na stazi Motorlend pobijedio u vremenu 41 minut, 44 sekunde i 93,3 stotinke. To je njegova šesta pobjeda ove sezone, ukupno 60. u karijeri.

Španac Dani Pedrosa bio je drugi, dok je treće pripalo Valentinu Rosiju na Jamahi. Na četvrtom mjestu završio je Italijan Andrea Janone na Dukatiju, dok je peti bio njegov sunarodnik i klupski drug, Andrea Doviciozo.

Zvanični šampion, Mark Markes nije završio trku, jer je izletio sa staze u drugom krugu. Markes je, nakon današnjeg odustajanja, praktično izgubio šanse da odbrani tron.

Rosi, je četiri trke prije kraja šampionata, vodeći sa 263 boda. Lorenco je drugi sa 249, a treći Markes sa 184 boda. Šampionat će biti nastavljen 11.oktobra trkom za Veliku nagrada Japana, na stazi Tvin Ring u Motegiju.