Preokret Betisa u Hihonu

Fudbaleri Betisa pobijedili su u gostima Hihon poslije preokreta sa 2:1 (0:1) u šestom kolu španske Primere.

Betis sada ima po dvije pobjede, remija i poraza i nalazi se na 10. poziciji. Ekipa iz Hihona je zabilježila treći poraz i ostala na pet osvojenih bodova. Domaći su poveli preko Kastra u 17. minutu. Halilović je uspio da se oslobodi trojice igrača i doda Špancu koji je prevario protivničkog fudbalera i zatresao mrežu.

Na preokret Betis je čekao do drugog poluvremena, ali je u tome uspio u prvih deset minuta nastavka. Prvo je Hoakin bio precizan u 46. minutu kada je glavom postigao gol poslije centaršuta Kastra sa desne strane, koji je prethodno oduzeo loptu rivalu i poveo kontranapad.

Konačan rezultat devet minuta kasnije postavio je Kastro. Golman je poslao dugu loptu ka njemu, protvnički fudbaler nije uspio da je pihvati, Španac stiže prvi i snažnim šutem sa 16 metara donosi pobjedu svojoj ekipi.